Kuzeyin parlayan yıldızı ve dünyanın en ferah ülkelerinden biri olan Norveç’e gitmek için Norveç vizesi almanız gerekiyor. Norveç turistik, ticari ve aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi başvurularında bulunmuş kişilerin başvuru işlemlerinin olumlu sonuçlanması halinde alınacak olan Norveç vizesi bir Schengen vizesi kapsamında olacaktır. Tek giriş Norveç Schengen vizesi sahibi kimseler, vize geçerlilik sürelerince Schengen kuralları gereği önce Schengen vizesi alınmış ülkeye ardından Schengen üye ülke sınırlarını terk etmeden diğer 2.ci ve 3. Schengen ülkelerine vize sürelerini ihlal etmeme koşuluyla seyahat edebileceklerdir. İstanbul Norveç vizesi başvuruları İstanbul Norveç Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Norveç vizesi için İstanbul başvuruları yetkili Konsolosluk olarak Macaristan Konsolosluğu İstanbul’a yapılmalıdır. Norveç vizesi başvuruları için randevu istenmektedir. Norveç vizesi için randevu almamış kişiler vize başvurularını gerçekleştiremeyeceklerdir. Bu gibi nedenlerden dolayı doğacak karışıklıkları önlemek ve size Norveç vizesini almada danışmanlık yapmak üzere bizler Vize Merkezi ve şubeleri olarak sizleri şubelerimize bekler ve sizin Norveç vizesi almanızda yapmanız gerekenleri daha detaylı ve kolay bir şekilde anlatmak isteriz. Güvenilir ve deneyimli çalışanlarımızla sizlere bu hizmeti yapmaktan memnuniyet duyarız. Norveç vizesi başvuruları için randevu istenmektedir. Norveç vizesi için randevu almamış kişiler vize başvurularını gerçekleştiremeyeceklerdir.

Yeşil pasaport Norveç vize işlemlerinden 180 gün içinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile muaftır. Norveç vize ücretleri, başvuru yapılacak olan Norveç vize kategorisine göre değişmektedir. Norveç ticari vize ve uzun süreli Norveç vize başvuruları Norveç vize fiyatlarını farklılaştırır. Norveç Schengen vizesi için ilk başvurularını gerçekleştirecek olan kişiler pasaportlarında son 3 yıl içerisinde almış oldukları Schengen vizesi yoksa Norveç vizesi başvurularına şahsen gelmeleri gerekmektedir. Norveç vize başvuru formu, Norveç Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup bir Schengen vize başvuru formudur. Norveç vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak doldurulabilir. Norveç vizesi randevuları Macaristan Konsolosluğunun vize randevu sisteminden alınmalıdır.

Norveç Konsolosluğu İstanbul vize başvurularını Macaristan Konsolosluğu üzerinden yapılması koşulu ile kabul eder. Norveç vizesi başvuru formlarına Vize Merkezi şubelerimizden alabilirsiniz. Vize başvurusu yaptıktan sonra Norveç vizesi sonuçları maksimum 10 ila 15 iş günü arasında açıklanır. Norveç seyahatinizden en az 15 gün önce Norveç vize başvurularına başlamış olmalısınız. Norveç turistik vize kısa süreli bir Norveç Schengen vizesi kategorisidir. Norveç’e turistik bir amaç ile gidenlerin alması gerekmektedir Norveç turist vizesi için Norveç’ten gelen davetiye yazısına ise gerek bulunmaz. Bunların dışında Norveç vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi Vize Merkezi ve şubelerimize gelerek de konuşabilir ya da bize bir telefon edebilirsiniz. Vize Merkezi olarak size Norveç vizesi için başarılar dileriz.

Whatsapp
Whatsapp
Merhaba