Malta vizesi 90 günü geçmeyen bir vize sistemine sahip bir ülkedir. Başvurulara bu husus dikkate alınırsa işlemler daha kolay olur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaportlarında, Malta seyahat tarihlerini kapsayan geçerli bir (multiple) Schengen vizesi olmaması halinde seyahatleri öncesinde Malta Schengen vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. T.C. Hususi, Diplomatik ve Hizmet Pasaport hamillerinin, Malta’ya seyahatlerinde 180 gün içerisinde 90 ikamet günü süresini aşmamaları şartıyla Malta vizesinden muaftırlar. Malta vize işlemleri için İstanbul Malta Başkonsolosluğu Vize Başvuru Merkezleri (VAC) aracılığıyla başvurular kabul edilmektedir. Burada bizler Vize Merkezi olarak Malta vizesi konusunda her türlü danışmanlığı yapmak üzere uzman ve tecrübeli kadromuzla hizmetinizdeyiz. Daha sağlıklı bir Malta vizesi için bizi aramaktan çekinmeyin. Unutmayın ki Malta Vizesi size aynı zamanda Avrupa kapılarını da açacaktır. Bunun için bilinmesi gereken birkaç şeyi daha yazmakta fayda var. Başvuru öncesinde Çağrı Merkezinden randevu alınmalıdır.

Bizler Vize Merkezi olarak sizin için bu hizmeti de vermekteyiz. Malta Konsolosluğu vize başvuru öncesinde Malta’ya seyahat edecekleri pasaportun geçerlilik süresinin seyahat dönüş tarihinden sonra en az 3 ay olmasına dikkat edilmesi konusunda uyarmaktadır. Vizenin basılabilmesi için pasaportta en az 2 boş sayfanın olduğundan emin olmalarını tavsiye etmektedir. Eski pasaportların var olması halinde fotokopileri ile birlikte sunulması önemlidir. Malta Konsolosluğu, Malta’nın bir Schengen ülkesi olmasından ötürü Malta’ya gitmek için sunulan seyahat sigortasının tüm Schengen bölgelerini kapsaması gerekliliğini hatırlatmaktadır. Sadece Malta bölgesini kapsayan seyahat sigorta poliçesi yetersiz kalacaktır. Seyahat sağlık sigortasının, Malta seyahat dönüş tarihinden sonra 15 gün daha geçerli olması şartı aranmaktadır. Malta vizesi başvurularında aşağıdaki evrakların bulunması çok büyük önem arz etmektedir:

  1. 2 adet fotoğraf (yakın zamanda çekilmiş her iki kulak görülecek şekilde ve arka fon beyaz olacak).
  2. Malta vize başvuru formunun imzalanması (Malta vize başvuru formu Vize danışmanlığımızca eksiksiz olarak doldurularak, kişinin imzasına sunulacaktır)
  3. Nüfus cüzdan fotokopisi
  4. Pasaport (vize bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli süresi olmalı)
  5. Banka hesap cüzdanı orijinali (sizin veya sponsorunuzun) Seyahat esnasında masraflarını ödeyebileceğinin ispatı.
  6. Banka hesap cüzdanı orijinalinin son güncel haliyle 3 aylık hesap hareketi.
Whatsapp
Whatsapp
Merhaba