Dubai Arap dünyasının incisi konumunda olan sıcak bir ülke. Dubai vizesine başvurmadan önce bu konuyla ilgili bazı hususları bilmekte fayda vardır. Dubai vize başvuruları başvuru tarihinden itibaren 72 saat içinde sonuçlandırılmaktadır. Ancak Cuma ve Cumartesi Birleşik Arap Emirlikleri’nin tatil günleridir. Vize başvurusu bu günlere ya da BAE ile Türkiye resmi tatillerine denk geldiği takdirde bu süre uzayacaktır. Dubai vizesi onaylandığı tarihten itibaren 58 gün geçerlidir. Başvuru sahibi kişiler bu süre içerisinde Dubai’de 29 gün konaklama hakkına sahip olurlar. Dubai vizesi başvuru merkezine müracaat öncesinde, Dubai seyahatine uygun olan vize türünü belirleyerek, Dubai vize başvuru dosyasının ziyaret sebebini destekleyici evraklarla hazırlanması çok önemlidir. Ayrıca parmak izi uygulamasını da yerine getirmek lazımdır. Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat amacına göre; 90 gün kalışlı Dubai Vizesi, 30 gün kalışlı Dubai Vizesi, 14 gün kalışlı Dubai Vizesi, Tek girişli kısa süreli Dubai Vizesi, Uzun dönem çok girişli Dubai Vizesi ve Kısa süreli çok girişli Dubai Vizesi kategorilerinden hangisi ile başvuru yapılacak ise Dubai seyahat amacına dayalı evraklarla dosyanın hazırlanması önemlidir.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu, Dubai vize başvurularını şahsen kabul etmemektedir. Dubai Emirliği’ne seyahat planı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai vize başvurularını, konsolosluğa bağlı Göçmenlik Ofisi ve Dubai vize başvuru merkezleri ile vize merkezleri, Dubai vize başvurularının hazırlanması ve randevuların yapılmasını sağlar. Burada yılların verdiği güven ve tecrübe ile bizler Vize Merkezi olarak Dubai vizesine dair her türlü danışmanlık hizmetini layıkıyla yapmaktayız. Bu bağlamda size Dubai vizesi için bilmeniz gereken her şeyi anlatmaktan memnuniyet duyarız. Bizi aramaktan ya da Vize Merkezi şubelerimize gelmekten çekinmeyin. Dubai vizesi için merak ettiğiniz her şeyi yanıtlamaktan mutlu oluruz. Ancak yine de bilmeniz gereken birkaç hususu saymakta fayda vardır.

Dubai (BAE) vize müracaatlarının değerlendirilmesi ve vize karar aşaması tamamen Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Ofisi inisiyatifindedir. Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu vize başvurusu, Dubai Konsolosluğu’na ait resmi web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Dubai vizesi başvurusu için BAE online vize sistemine evrakların yüklenmesi ile yapılabilmektedir. Online Dubai vize başvurusunda bulunan kişiler, sisteme mail adreslerini bildirmeleri ve Dubai vizesi için gerekli evrakları yüklemeleri halinde Dubai vize başvuruları resmen onaylanmış olacaktır. Sistemin vize başvurusunu onaylayabilmesi için belgelerin doğru bir şekilde yüklenmiş olmasından emin olunmalıdır. Bu yüzden bir Vize Merkezi şubelerimizin yardımıyla bu işlemleri çok daha kolay bir şekilde yapmanız mümkün olmaktadır. Size Dubai vizesi için kolaylıklar diler ve sizi ofislerimizde görmekten memnuniyet duyarız.

Whatsapp
Whatsapp
Merhaba