Bir Schengen ülkesi olan Avusturya vizesi için bilmeniz icap eden bir takım işlemler bulunmaktadır. Avusturya ile Türkiye arasında vize uygulaması bulunurken Türkiye vatandaşları bu ülkeye seyahatlerinden önce Avusturya Konsolosluğundan Avusturya vizesi almaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport sahibi kişiler ise 180 gün içerisinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile Avusturya vize işlemlerinde muaftır. Yine aynı şekilde AB ülkelerinden ikamet izni olan veya İsviçre ikamet izni olan Türkiye vatandaşları ise Avusturya vizesinden muaftır. Avusturya Konsolosluğu, Avusturya vizesi için şahsi başvuruları kabul etmezken, başvuruları sadece Avusturya vize işlemleri için faaliyet göstermekte olan akredite vize danışmanlık firmaları aracılığı ile kabul etmektedir.

Burada bizler Vize Merkezi olarak size danışmanlık yapmaktan son derece memnuniyet duyarız. Yılların verdiği tecrübe ve güvenilirlikle her türlü Hollanda vizesi danışmanlığını yapmak üzere hazır bulunuyoruz. Merak ettiğiniz her şeyi sorabilir ve daha ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz. Avusturya vizesi için gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayın ve Avusturya vize uyum koşullarını tam olarak yerine getirin. (Evraklarınızın güncel veya maksimum son 3 ay içerisinde alınmış olmasına özen gösterin). Avusturya vizesi işlemlerinde kullanacak olduğunuz pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekmektedir. Ayrıca yine bu pasaportunuzun Avusturya seyahatinizden döndükten sonra en az 6 ay geçerliliği ve en az 2 boş sayfasının bulunması zorunludur. Avusturya Konsolosluğuna şahsi başvuru yapılamamaktadır. Burada bizler Vize Merkezi olarak size her türlü danışmanlık hizmeti sağlamaktan memnuniyet duyacağız.

Avusturya vize başvuru formu, Avusturya Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir belgedir. Avusturya vize başvuru formu İngilizce ve Almanca hazırlanmış bir belgedir. Avusturya Konsolosluğu, vize talebinde bulunan şahıslar hakkında bu form aracılığı ile bilgi edinirken, başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı ve Avusturya vizesi için gerekli evraklar arasında bulundurulmalıdır. Avusturya vize başvuru formunun olmadığı başvuru dosyaları Avusturya Konsolosluğu tarafından kabul edilmeyecektir. Avusturya vize başvuru formu öncelikle, İngilizce, Almanca veya Türkçe olarak doldurmaya olanak vermektedir. Avusturya vize başvuru formunun doldurma işlemi sırasında ise, tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru formunda herhangi bir boş alan bırakılmamalıdır. Ayrıca Avusturya vize başvuru formunda verecek olduğunuz bilgilerin Avusturya vizesi için gerekli evraklarda beyan etmiş olduğunuz bilgileri desteklemesine önem veriniz.

Evraklar arasında bulunan çelişki, hatalı bilgi veya sahte bilgiler başvuru işlemlerinizi geçersiz kılacaktır. Bu evrakların durumunuz ile ilişkili olanlarını seyahatinizden maksimum son 3 ay önce organize etmelisiniz. Avusturya Konsolosluğu güncel tarihi içermeyen evraklarınızı işleme almayacaktır. Avusturya vize uyum koşullarını eksiksiz olarak yerine getirmeli, tamamlayamadığınız veya hatalı şekilde hazırlamış olduğunuz evrakların Avusturya vize prosedürleri süresince sizlere zaman kaybı yaşatacağını göz önünde bulundurmalısınız. İşlemlerinizi çok daha kolay hale getirebileceğimiz Vize Merkezi şubelerimize gelip daha fazla bilgi alabilir ya da bizi doğrudan arayabilirsiniz. Unutmayın ki sağlıklı bir Avusturya vizesi demek Schengen ülkelerine de gidebilmek demektir.

Whatsapp
Whatsapp
Merhaba