Dünyanın en barışçıl ülkelerinden biri olan Kanada vizesinde uygulanması ve uyulması gereken bazı işlem bulunmaktadır. Kanada’ya turistik amaçlı ziyaret edecek olan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hususi (Yeşil) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kanada vizesi için Kanada Konsolosluğuna müracaatında bulunmakla mükelleftirler. Kanada’ya turistik amaçlı kısa süreli vize müracaatında bulunacak şahıslar müracaatlarını Kanada Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlar, Vize Başvuru Merkezleri ile Turizm Acenteleri aracılığıyla gerçekleştirebilmektedir. Kanada Vize başvuru işlemleri randevu sistemiyle çalışmamaktadır. Kanada Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlar aracılığıyla başvuru yapılmalıdır.

Burada bizler Vize Merkezi olarak Kanada vizesi için her türlü sorunuzu cevaplamaktan ve size bu konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Unutmamalısınız ki başarılı bir Kanada vizesi size dünyanın da kapılarını açacaktır. Bu yüzden uymanız gereken hususları şu şekilde sıralayabiliriz: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve İran vatandaşlarının geçici konaklama vizesi, izin başvuruları ile Kanada vatandaşı olup Türkiye’de daimi oturma iznine sahip vatandaşların Kanada vizesi için başvurularını konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu kurumlar aracılığıyla gerçekleştirmelidir. Kanada vizesi başvurularında görev bölgesi zorunluluğu yoktur. Kanada vizesi için başvuru işlemleri 10-12 iş günü içinde sonuçlandırılmaktadır. Kanada Konsolosluğuna yapılacak vize müracaatı işlemlerinin resmi tatil vb. bazı sebeplerden dolayı uzayabileceği göz önünde bulundurularak işlemlere seyahat tarihinden en az 1 ay öncesinden başlanmalıdır.

Pasaport – Kanada Turistik Ziyaret Vize başvurularında geçerliliği kabul edilen pasaportun özellikleri belirtildiği gibidir. Vize başvuru tarihinden ileriye doğru en az 6 ay geçerlilik süresine sahip ve son on yıl içerisinde çıkarılmış geçerli pasaportun en az iki adet boş vize sayfası bulunmalıdır. Pasaportun ve pasaportta daha önceden alınmış Schengen, ABD, İngiltere, İsviçre vizeleri varsa fotokopileri gerekmektedir. Kanada vize başvuru formu ve aile bilgi formu – Kanada vizesi müracaatının yapılabilmesi için online “Vize Başvuru Formu” ve “Aile Bilgi Formu”; Kanada Konsolosluğu’nun web sitesi üzerinden doldurulmalıdır. Portal üzerinden Kanada Vizesi Başvuru Formu’nun İngilizce ya da Fransızca olarak eksiksiz yanıtlanması, imza ve başvuru tarihli bölümlerinin eksiksiz doldurulması halinde onaylanmaktadır. Ayrıca diğer belgeleri de şu şekilde sıralayabiliriz:

Biyometrik fotoğraf, Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi, Kanada turistik ziyaret vize talep dilekçesi, Mesleğe ilişkin belgeler, Finansal durumu belgeleyen evraklar gerekmektedir. Başvuru sonucu değişkenlik göstermekle beraber Kanada Başkonsolosluğunun vize talep yoğunluğuna göre bu vize talebiniz araştırmaya girmedi ise en erken 11 günde, en geç 21 günde sonuçlanmaktadır. Ankara Kanada Konsolosluğu vize talebinizi sonuçlandırdığında size bir mail göndermektedir. Bu mailden sonra isterseniz Vize Merkezi şubelerimizden Kanada vizenizi alabilirsiniz ya da dilerseniz biz size bunları gönderebiliriz. Bunlarla birlikte sağlıklı bir Kanada vizesi için ayrıca pasaportun güvenirliliğini etkileyecek yırtılma, zedelenme, deforme olma, lekelenme gibi durumlardan kaçınılmalıdır. Her şeyin yerli yerinde olduğu bir Kanada vizesi başvurusunun olumlu olması ve hızlı sonuçlanması açısından son derece önemlidir. Daha fazla bilgi için aklınıza takılan her türlü sorunuzu bizimle paylaşabilirsiniz. Deneyimli kadromuzla Vize Merkezi olarak size bu hizmeti vermekten memnuniyet duyarız.

Whatsapp
Whatsapp
Merhaba