İngiltere vizesi İngiltere Konsolosluğu tarafından istenilen işlem ve prosedürlerden oluşmaktadır. İngiltere vizesi için başvuru yapacak kişilerin belgelerini eksiksiz bir şekilde tamamlaması son derece önemlidir. İngiltere vizesi için en önemli iş başvuru formunun İngilizce olarak doldurulması önemlidir. İngiltere vizesi için gerekli belgelerin ve pasaportun hazır ve eksiksiz olması süreci hızlandırmaktadır. İngiltere vize süreleri 6 ay, 2 yıl, 5 yıl, 10 yıl olarak değişmektedir. Birleşik Krallık Vize ve Göç İdaresi rejimi yönetmeliği uyarınca Birleşik Krallık’ı oluşturan İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler’e seyahat etmek isteyen kişilerin giriş yapabilmesi için İngiltere vizesi gerekir. İngiltere Birleşik Krallığı’na seyahat etmek isteyen kişilerin İngiltere vizesi için temin etmeleri gereken evraklar, kişilerin İngiltere’ye yapacakları seyahatin amacına göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli İngiltere Ziyaretçi Vize başvuru işlemleri için hazırlanması gereken evrakların asıllarının yanında fotokopilerinin de mutlaka hazır bulundurulması gerektiği hatırlatılır.

İngiltere vize başvuruları İngiltere Hudut Muhafaza Dairesi (UK Border Agency) vize memurları tarafından değerlendirmeye alınması sebebiyle, İngilizce olmayan tüm destekleyici belgelerin tercümesi ile birlikte teslim edilmesi önemlidir. Tercüme edilmiş belgelerde, tercümanın adı, iletişim adresi ve aslına uygun tercüme edildiğine dair tasdik şerhi olmalıdır. Her tercüme belgesi üzerinde tarih ve tercümanın imzası mutlaka bulunmalıdır. İngiltere’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, İngiltere vizesi başvurularını İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Büyükelçiliği, İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlar ve Turizm/Seyahat Acentelerine yapabilirler. Bu bağlamda yılların verdiği tecrübe ve başarı ile tanınan Vize Merkezi şubelerimize istediğiniz zaman ulaşabilir ve vize hizmetleri ve danışmanlığı için istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz.

İşlemler sırasında İngiltere vizesi için gerekli olan parmak izi alınması önemlidir. İngiltere Konsolosluğu İngiltere vizesi için gerekli belgelerin doğru şekilde hazırlanmasına çok önem verir. Bu işlemlerin eksizsiz belgelerle yapılması lazımdır. Özenle yapılmamış bir başvuru sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Söz konusu belgeler teslim alınırken kimlik bilgileri, seyahatin amacı ve seyahat tarihleri gibi konularda herhangi bir yanlışlık olup olmadığı teyit edilmelidir. Her şey özenli bir şekilde hazırlandıktan sonra İngiltere vizesi sonucu yapılan başvuru tarihinden itibaren 1 ile 3 iş haftası gibi bir süreçte sonuçlanır.

İngiltere vizesi için görevlendirilen vize merkezi İngiltere vizesine başvuruda bulunan kişilere gerekli desteği sağlamalı ve bilgi aktarımında bulunmalıdır. İngiltere vizesi için gerekli olan evrakların yanında pasaportun geçerlilik süresinin ülkeye giriş ve çıkışından sonraki bir zamana kadar da devam ediyor olması son derece önemlidir. Yurtdışı seyahat engeli bulunmaması da aynı şekilde önemlidir. Başvuru yapıldıktan sonraki zaman süreci içinde pasaport üzerinde herhangi bir değişiklik olmaması, yırtılmaması, zarar görmemiş olması kesinlikle önemlidir. Daha sorunsuz ve başarılı bir İngiltere vizesi için Vize Merkezi şubelerimizle iletişime geçmekten çekinmeyin. Her türlü sorularınızı yanıtlamaktan ve İngiltere vizesi danışmanlığını yapmaktan memnuniyet duyarız.

Whatsapp
Whatsapp
Merhaba