İtalya İDATA vizesi almak için bir takım başvuru sistemi geliştirilmiştir. İşlemler başlamadan önce bunların yerine getirilmesi sağlıklı bir İtalya vizesi alma şansının artması demektir. Her şey tamamlanmışsa evraklar İDATA sistemine gönderilir ve süreç başlar. İtalya vizesi türü değişiklik göstermektedir. Eğer ziyaret ya da turistik amaçlı gidiliyorsa pasaport türü bordo olandır. Eğer gri, siyah ya da yeşil bir pasaportunuz varsa işlemleriniz daha kısa sürede gerçekleşir. Sistem İtalya vizesine başvuru yapmadan önceki 2 ile 4 haftadan başlar. Gerekli evraklar toplanır ve işlemler başlar. Eksik ya da tamamlanmamış ya da yanlış toplanmış evrak ve evraklar İDATA İtalya vizesi için gerekli şartları sağlayamadığından sorunlarla karşılaşacaktır. Bu durumda İDATA ya da yetkili firma sorumluluğu kabul etmez. Belgelerin tamamlanmış, tam olması, yanlış olmaması, şüphe uyandırmaması çok önemlidir. İDATA İtalya vizesi almak için öncelikle bunları bilmekte fayda vardır: Son 10 senede alınmış olan, öngörülen yolculuk bitim tarihini müteakiben en az 3 aylık geçerliliği bulunan pasaport; başvuru sahibinin pasaportunda kayıtlı bulunan ve reşit olmayan bireyler ayrı başvuru formu doldurulacak olup, ayrı olan vizeleri aynı pasaporta tatbik edilecektir. Bu bağlamda, pasaportun, yolculuk edecek beher birey için 2 beyaz sayfa içermeli, vize sahiplerinin giriş-çıkış damgalarının tatbik edilebileceği yeterli yer bulunmalıdır. Biyometrik verilerin ve önceki vizelerin bulunduğu pasaport sayfalarının fotokopileri; Schengen Vizesi harcı halledilmiş olmalıdır. Ayrıca aşağıda belirtilen şartlara sahip başvuru sahipleri vize harcından muaftır:

a) 12 yaşından küçük reşit olmayan kimseler; b) eğitim veya pedagojik düzenleme amaçlı ikamet edecek olan öğrenciler ile yüksek öğrenin öğrencileri, üniversite mezunları ve refakat eden öğretim görevlileri; c) Bilimsel araştırma amacı ile AB’de yolculuk eden üçüncü Ülke vatandaşı araştırmacılarına AB üyesi Ülkeleri tarafından kısa vadeli tek tip vize verilmesinde kolaylık sağlanmasına yönelik 28 Eylül 2005 tarih 2005/761/CE Avrupa Parlamentosu ve Konseyi tavsiyesine istinaden, bilimsel araştırma amacı ile yolculuk eden üçüncü Ülke vatandaşı araştırmacılar; d) Kar amacı gütmeyen toplum kuruluşları tarafından organize edilen, sportif, seminerlerin, konferansların kültürel veya eğitim etkinliklerinin, yirmi beş yaşını doldurmamış katılanları ile 1 tane biyometrik fotoğraf… Biyometrik fotoğraf çekimi hizmetleri için İDATA ofislerinden destek alabilirsiniz. Ya da doğrudan Vize Merkezi şubelerimize gelerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. AB Üye Ülkelerde ikamet edilecek süre zarfında meydana gelebilecek sağlık nedenleri, acil tedavi, acil yatış veya vefata bağlı yurda dönüş masraflarını karşılayabilecek uygun ve geçerli yolculuk sigortası da yapılmalıdır. Bizler Vize Merkezi olarak sizin adınıza danışmanlık yapıp İtalya İDATA vizesi için gerekli belgelerinizi hazırlamaktan mutluluk duyarız. İşlemleriniz bitip de başvuru gerçekleştikten sonraki süreçte sizin kalan tek işiniz İtalya Konsolosluğu ve geçecek olan zamandır. Bu işlemlerin belirli bir sonuca bağlanma zamanı genellikle 2 ile 15 iş günü arasında değişiklik göstermektedir. Bu zamanın güncel bilgilerini almak isterseniz bizim aracılığımız ile işlemlerinizi yaptığınız takdirde herhangi bir Vize Merkezi şubemizden güncel ile İtalya vizesi sonuçları hakkında bilgilendirilebilirsiniz. İtalya İDATA vizesi için yapacağınız başvuru sırasında dikkat edilmesi gereken ve önemli olan bir başka husus ise bu işlemler için topladığınız evrak ve belgelerin geçerlilik süresi. Eğer İDATA İtalya vizesi konusunda bir sıkıntınız olursa Vize Merkezi ile hizmetlerinizi yapmışsanız bizimle irtibata geçip sorunu düzgün olarak konuşmanız son derece önemlidir. Burada bir başka husus ise İtalya İDATA vizelerinde 90 güne kadarki turistik amaçlı vize başvurularının kabul edildiğini bilmektir. Daha uzun vadeli başvurular konsolosluk aracılığı ile yapılmaktadır. İDATA İtalya vizesine başvurmadan önce Vize Merkezi şubelerimize doğrudan gelerek ya da bize bir telefon açarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İDATA Randevu Bilgisi ve Şartları

Yurtdışına çıkmadan önce gerekli olan işlemleri yapıldığı merkezlerden biri olan İDATA vize talebinde bulunacaklara yardımcı olan kuruluşlardan biridir. İDATA ile anlaşmalı olan konsolosluklar işlerin büyük bir kısmını bunlara devretmiştir. 90 günü geçmeyen işlemler durumunda genellikle başarı ile sonuçlanan vizeler alınabilir. Her ne kadar İDATA önemli bir rol oynasa bile burada sizin adınıza yetkili kılınan bir vize merkezi de o kadar önemlidir. Bizler Vize Merkezi olarak yılların verdiği deneyim ve güvenle bu işlemlerinizi sizin adınıza danışmanlık yaparak halletmekteyiz. Böylece bu konuda istenen şartları yerine getirmeniz kesinlikle daha pozitif bir sonuç çıkaracaktır. Bunları akılda tutmakta fayda vardır. Eğer 90 günün üzerinde bir vizeye ihtiyacınız varsa burada İDATA size yardımcı olamaz. Bunun için gideceğiniz ülkenin vizesine o ülkenin konsolosluğu aracılıyla işlemlerinizi yapmanız lazımdır. İDATA özellikle Almanya ve İtalya konusunda uzmanlaşmıştır. Diğer devletler için anlaştığınız vize merkezi çok önemli rol oynayacaktır. Bunun için bizler Vize Merkezi olarak bu ortamda son derece güven kazanmış ve elde ettiğimiz başarılarımız ile siz değerli müşterilerimize elimizden gelen en iyi hizmeti ve danışmanlığı sunmaktayız. İDATA başvurusu yapmadan önce belgelerinizi tamamlamanız, eksiklikleri gidermeniz, formlarınızı doldurmanız, gerekli ücretleri ödemiş olmanız ve bunları zamanında yapmış olmanız çok önemlidir. Yine burada bizler Vize Merkezi olarak sizin adınıza bunları yapmaktayız. İDATA için hazır olan evraklar başvuru yapılmak üzere işleme alınır. Unutmamak gerekir ki burada en önemli şey pasaporttur. Pasaportunuzun zarar görmemiş olması, yıpranmaması, zedelenmemesi, lekelenmemesi çok önemlidir. Üzerinde şüphe uyandıracak bir deformasyonun olmamasına son derece dikkat etmelisiniz. Pasaportunuzun vize izninin sonrasındaki bir zamana kadar bir geçerlilik süresinin olmasına da ayrıca önem vermelisiniz. İDATA için bu koşulları sağladığınızda daha pozitif sonuçlar almanız sağlanmış olur. Burada ayrıca parmak izi uygulamasına tabi olduğunuzu unutmamanız lazımdır. Tüm işlemlerinizi bitirdikten sonraki zamanda İDATA sizin adınıza başvurunuzu yapar. Vize Merkezi olarak size İDATA başvurularınızda başarılar dileriz. Bizi tercih ettiğiniz içinde teşekkürlerimizi sunarız.

Whatsapp
Whatsapp
Merhaba