Özellikle son yüz yılda adından çokça bahsedilen ve övgüler adan güzellikler ülkesi Finlandiya bir cennet kadar güzeldir. Bu güzel ülkeyi ziyaret edebilmek için öncelikle bilmeniz gereken birkaç şeyi size sunmaktan keyif alacağız. Bunları şu şekilde sayabiliriz: Öncelikle Finlandiya Konsolosluğu tarafından hazırlanmış Finlandiya vizesi başvuru formu kişinin eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgileriyle doldurulmuş olmalıdır. Finlandiya turistik vize başvurularında kullanılacak Pasaportların en az iki sayfasının boş olması gerekir. Pasaportun son on yıl içerisinde düzenlenmiş ve deforme olmamış olması zorunludur. Yıpranmış ya da eski pasaportla (Lacivert) başvuru yapılıp, vize alınmış olsa dahi ülkeye girişiniz kabul edilmeyebilir. Pasaportların seyahatinizin bitim tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği olmalıdır.

Finlandiya Konsolosluğunun istediği turistik vize başvuruları için biyometrik fotoğraf lazımdır. Finlandiya turistik vize başvuru sahibinin güncel halini temsil etmesi gerekir. Fotoğrafın arka fonu beyaz, kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir ülkenin vize işleminde kullanılmamış olması gerekir. Ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi bulundurmalıdır. Finlandiya turistik vize işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık maaş bordoları, bağlı bulunulan kurum tarafından kaşe atılarak ıslak imzalı bir şekilde hazırlanmış olması gerekir. Ayrıca varsa Finlandiya Turistik vize işlemlerinde bulunacak kişi adına varsa tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri ve kredi kartı ekstreleri vize başvuru belgeleri arasında bulunması önemlidir. Finlandiya Turistik Schengen vize başvurusunda bulunacak kişinin vize talep dilekçesi de lazım olacak belgeler arasındadır.

Kişinin bağlı bulunduğu kuruma ait bilgileri doğrulayan belgelerin de bulundurulmasında fayda vardır.Finlandiya vize işlemlerinde bulunacak kişilerin Finlandiya’da konaklama gerçekleştireceği yere ait bilgiler. Finlandiya turistik vize başvuruları için yapılacak hotel rezervasyonları kişinin Finlandiya’ da bulunacağı tarihleri içermelidir. Finlandiya dönüş veya seyahate devam edileceğini destekleyen belgeler. Finlandiya vize işlemlerinde bulunacak kişinin Finlandiya ülke sınırlarına giriş ve çıkış bilgilerini içeren belgelerin de olması vize alım işinde önemli katkı sağlayacaktır. Finlandiya turistik vizesi alacak kişi 18 yaşından küçük ise, annesi veya babası yahut ikisinden birisi ile seyahat edecek olması halinde ebeveynler tarafından imzalanmış, noter onaylı orijinal muvafakatname belgesini ibraz etmesi gerekir.

Finlandiya turistik vize alacak kişi T.C. ikamet izni sahibi yabancı uyruklu ise, en az son 6 ay geçerliliği bulunan TC oturma izni belgesi fotokopisi olmalıdır. Finlandiya turistik vizesi alacak kişi başka Schengen ülkelerine seyahat edecek ise, seyahat edecek olduğu diğer Schengen ülkelerine ait konaklama ve ulaşım bilgilerini vermesi gerekir. Pasaport fotokopileri, Finlandiya turistik vize işlemlerinde bulunacak kişinin varsa eski pasaportunda bulunan kimlik bilgilerini içermekte olan kısmın fotokopisi, daha önce almış olduğu Schengen vizelerinin fotokopileri gerekmektedir. Bunların dışında Finlandiya vizesi için merak ettiğiniz bir şey olursa Vize Merkezi olarak bizi arayabilir ya da ziyaret edebilirsiniz. Size Finlandiya vizesi için her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyarız.

Whatsapp
Whatsapp
Merhaba