Bir Schengen ülkesi olan Danimarka’nın vize prosedürleri için bilmeniz icap eden bir takım hususlar vardır. Bunları size sunmaktan memnuniyet duyarız. Öncelikle bilinmesi gereken bu güzel ülke için vize alırken halletmeniz gerekli bir takım evrak işleri bulunmaktadır. Danimarka seyahatinizin gerçekleşebilmesi için Danimarka vizesi alınması gerekirken Danimarka vize işlemlerine eksiksiz ve doğru olan evraklarla başlanmalıdır. Eksiksiz ve doğru şekilde hazırlanmış evraklarla yapacak olduğunuz başvurular ise Danimarka vize işlemleri sırasında karşılaşabilecek muhtemel zaman kayıplarını asgari seviyede tutacaktır. Danimarka vize işlemlerine son 10 yıl içerisinde alınmış ve Danimarka seyahatinizin sona eriş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli pasaportlarınız kullanılmalıdır. Yıpranmış ve eski bir görünüme sahip pasaportlarınızı ise yenilemelisiniz. Şöyle ki, bu koşullarda bulunan pasaportlarınızla yapacak olduğunuz başvurularınız Danimarka Başkonsolosluğu onaylamış olabilir ancak Danimarka’ya girişiniz ülke sınır görevlileri inisiyatifin de olacaktır. Kısacası pasaportunuzda bulunan uygunsuzluk sebebiyle başarısız bir seyahat gerçekleştirme olasılığınız çok yüksek olacaktır. Danimarka vizesi, direk olarak Danimarka Konsolosluğuna yapılacak olan başvurularla alınamayacaktır.

Danimarka vizesi ancak Danimarka vizesi işlemleri ile ilgili çalışmalar yürütmekte olan danışmanlık firmaları aracılığıyla alınabilir. Bizler Vize Merkezi olarak tüm şubelerimiz ve çalışanlarımız olarak Danimarka vizesi için size her türlü danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Işlerinizi en kısa sürede ve uygun çerçevede hazırlayıp başvurunuz için gerekli her türlü yardımda bulunmaktan son derece mutlu oluruz. Ancak yine de bilmeniz gereken birkaç hususu belirtmekte fayda var. Onları şu şekilde sıralayabiliriz: Danimarka vizesini eksiksiz bir şekilde Danimarka vizesi için gerekli evrakları organize ederek, Danimarka vize uyum koşullarını yerine getirerek alınabilir. Danimarka vize başvuru formu, Danimarka Başkonsolosluğu tarafından hazırlanmış olan bir vize başvuru sahibi tanıma belgesidir.

Danimarka vize başvuru formu olmadan yapılacak Danimarka vize başvuruları hiçbir şekilde kabul edilmezken, Danimarka vize işlemlerinin en önemli bölümlerinden birini Danimarka vize başvuru formu oluşturacaktır. Danimarka vize başvuru formu İngilizce ve Danca olarak doldurulmaktadır. Danimarka vizesi başvuru sahibi uygun olan dili tercih ederek eksiksiz, büyük harfle ve Danimarka vizesi evraklarında bulunan bilgilerini destekleyecek şekilde tükenmez kalemle doldurmalıdır. Ayrıca Danimarka vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, Danimarka vizesi almış olmanızın bu ülkeye girişinizi garanti etmeyeceğini, Danimarka vizesi işlemleri süresince gerçeğe uygun olan beyanlar vereceğinize dair bir içeriği de sahiptir. Danimarka vizesi kaç günde çıkacağını belirleyecek olan etmenler birden daha fazladır. Danimarka vizenizin sonucu sizlerin evrak hazırlama ve toparlama süresine, Danimarka Konsolosluğunun ek evrak isteme süresine göre ve yine Danimarka Konsolosluğunun vize başvurunuzu değerlendirme süresine göre değişebilecektir.

Danimarka vizesi işlemleriniz normal setrinde gitmesi halinde ortalama olarak 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanabilecektir. Danimarka Konsolosluğu İstanbul Şişli’de bulunmaktadır. Danimarka Başkonsolosluğu İstanbul, direk olarak yapılan vize başvurularını kabul etmezken, Danimarka vize işlemleri ilgili olarak vize başvuru merkezleri Danimarka vize başvurularını kabul etmektedir. Daha önce tekrarladığımız gibi size Danimarka vizesi için her türlü danışmanlığı yapmaktan son derece memnun ve mutlu oluruz. Danimarka vizesine dair merak ettiğiniz her şeyi Vize Merkezi şubelerimize gelerek çok daha ayrıntılı öğrenebilir ya da bilmek istediğiniz bir şey için bizi arayabilirsiniz. Size Danimarka vizesi alma konusunda başarılar dileriz.

Whatsapp
Whatsapp
Merhaba