Avrupa ülkesi olan Çek Cumhuriyeti’ne gidebilmeniz için gerekli bir takım işlemler bulunmaktadır ve bunları hallettiğiniz takdirde bu güzel ülkeye gitme şansını elde edebilirsiniz. Bu nedenle öncelikle bilmeniz gerekenleri sizin için derledik. Çek Cumhuriyeti seyahati gündemi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Çek vizesi almaları zorunludur. Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport sahibi başvuru sahipleri ise Çek cumhuriyeti vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur. Resmi pasaport sahibi kişiler iki ülke arasında yapılan anlaşmalar gereği 180 gün içerisinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile Çek vizesinden muaftır. Çek Cumhuriyeti 2007 yılından bu yana bir Schengen ülkesidir. Schengen oturum izni olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise 90 güne kadar Çek vizesi almadan seyahatlerini gerçekleştirebileceklerdir. Çek vize işlemleri için İstanbul Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna, Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ankara, Çek Fahri Konsolosluklarına ve Çek Cumhuriyeti Konsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş vize merkezlerine Çek vizesi için başvurularda bulunabilirsiniz. Bizler Vize Merkezi olarak tüm şube ve çalışanlarımızla sizin Çek Cumhuriyeti vizesi almanız için size danışmanlık yapmaktayız. Güvenilir kadromuz ve tecrübeli çalışanlarımızla her türlü işlemleriniz için size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Yine Çek Cumhuriyeti vizesi için başvuru yapmadan önce bilmenizi istediğimiz birkaç şeyi daha anlatalım: Çek Cumhuriyeti vize işlemleri kapsamlı bir evrak, doküman toplama organizasyonudur.

Çek Cumhuriyeti vizesi için gerekli evraklar Çek Konsolosluğunun biçimlendirdiği şekilde bir araya getirilmesi gerekirken eksik, hatalı ve önerilmeyen şekilde yapılacak başvurularınız kabul edilmeyecektir. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu Çek Cumhuriyeti vizesi için randevu sistemi ile çalışırken Çek Cumhuriyeti randevu sistemi olan visapoint’ten randevu alarak Çek vize işlemleri için ilk adımınızı atabilirsiniz. Seyahat tarihinizden 15 – 20 gün önce yapılacak olan randevu ve vize başvuruları Çek vizesi işlemlerinizin seyrinde gidebilmesi için yeterli bir süre zarfı olacaktır. Ayrıca Çek Cumhuriyeti vize işlemleri mülakatı da bulunurken başvurularınız şahsen yapılmalıdır. Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu, Çek Başkonsolosluğu İstanbul, Çek Büyükelçiliği Ankara ve Çek vize işlemleri için yetkilendirilmiş vize merkezlerinden ve bu kurumların web sitelerinden Çek vize başvuru formunu edinebilirsiniz. Bizler Vize Merkezi ve şubeleri olarak bunları sizin için dolduruyor ve en ince ayrıntısına kadar formlarınızı sizin için derliyoruz. Bizi ziyaret ederek daha fazla bilgi de edinebilir ya da bizi arayabilirsiniz. Bu nedenle bu konunun bilinmesi size başarılı bir Çek cumhuriyeti vizesi için büyük bir yarar sağlayacaktır.

Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunu İngilizce ve Çekçe olarak doldurabilirsiniz. Ayrıca büyük harfle, okunaklı, eksiksiz ve çek vizesi için gerekli olan evraklarda bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde doldurulmalıdır. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu vize başvuru formu olmadan yapılacak başvurularını kabul etmeyecektir. Çek vizesi başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı ve vize başvuru evrakları arasında mutlaka bulundurulmalıdır. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu, Çek Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Evraklar; Çek vizesi için gerekli belgeleri belirleyecek olan Çek Cumhuriyetine yapacak olduğunuz seyahatin içeriğidir. Şöyle ki, kısa süreli, davetiyesiz bir seyahatte bulunacaksanız eğer Turistik Çek vizesi, ticari bir faaliyet, konferans ve seminer gibi içeriklerle başvuru yapacaksanız Ticari Çek vizesi, arkadaş ve herhangi bir aile ferdi ziyaretinde bulunacaksanız Çek Cumhuriyeti Ziyaretçi yahut Çek Aile Ziyareti vizesi işlemlerinde bulunmanız gerekecektir. Bu içerikleri göz önünde bulundurarak vize başvurusunda bulunmalısınız ve bu içerikler sizlerin çek vizesi evraklarını belirleyecektir. Çek Cumhuriyeti bir Avrupa Birliği ve Schengen ülkesidir. Kapsamlı bir evrak toparlanmasından oluşan Çek vize işlemleri konsolosluğun önceliklerine göre hazırlandığı zaman alınması zor değildir. Çek Cumhuriyeti vizesi işlemleri için evraklarınız güncel, eksiksiz ve önerilen şekilde hazırlamalısınız. Çek Cumhuriyeti vizesi Schengen kapsamında olan bir vizedir. 90 günlük yani kısa süreli çek vizesi başvurularında bulunacaksanız Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi için başvurularda bulunabilirsiniz. Çek Cumhuriyetinde 90 günde fazla kalınacak olunması halinde ise Çek Ulusal vizesi için müracaat edilmelidir.

Çek Cumhuriyeti vize randevusu, Çek Konsolosluğu randevu sistemi olan visapoint’ten alınabilmektedir. Çek vizesi randevunuz olmadan Çek vize işlemleri için başvurularda bulunma imkânınız ise yoktur. Çek vize dilekçe örneği, Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğu İstanbul’a hitaben yazılmış olmalıdır. Çek vizesi talebinde bulunduğunuzu, seyahat tarihlerinizi, seyahatinizin sponsorunu, ve seyahatinizin içeriğine yönelik bilgiler vererek Çek Cumhuriyeti vizesi dilekçenizin yazımını tamamlayabilirsiniz. Çek Cumhuriyeti vizesinin çıkma süresi evraklarınızın tamamlanması, Çek Konsolosluğunun ek evrak isteme talebine göre değişiklik gösterebilecektir. Ancak Çek Cumhuriyeti vizesi için başvurularınız normal seyrinde ilerlediği sürece 15 iş günü içerisinde alınabilecektir. Bunların yanında daha fazla merak ettiğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi arayabilir ya da bizi şahsen de ziyaret edebilirsiniz. Size Çek Cumhuriyeti vizesi için kolaylıklar dileriz.

Whatsapp
Whatsapp
Merhaba